SUPPORTERSVERENIGING N.E.C.

Terug

Reactie SV naar aanleiding van ADO-NEC

Afbeelding voor Reactie SV naar aanleiding van ADO-NEC
29 december 2012

De Supportersvereniging NEC is zeer verbaasd over het optreden van politie en ME tijdens en na de wedstrijd ADO Den Haag – NEC van afgelopen zaterdag. Een groep NEC-supporters heeft tijdens de wedstrijd in het uitvak geluid gemaakt door op de wanden van het uitvak te slaan. Dit ging gepaard met het toezingen van het elftal. Bij het verlaten van het bezoekersvak stond een voltallige linie ME te wachten op de supporters, ‘ter bescherming’ van onze eigen supporters. Echter, zoals algemeen bekend, roept de aanwezigheid van ME – zeker als er geen concrete aanleiding voor is – vaak juist agressie op. Wat ons betreft was het een totaal overbodige reactie. Wij zijn van mening dat er bij misdragingen of strafbare feiten direct, gericht en adequaat moet worden opgetreden richting de betreffende personen. Hiervan was echter geen sprake in Den Haag. Wellicht is het gedrag van enkelen ervaren als bedreigend, maar het was ter ondersteuning van het elftal en zeker niet een reden om een peloton ME in te zetten.

Ook wij onderschrijven #SamenBeterNEC en daarvoor achten wij een goede communicatie, zéker in dit soort situaties, van bijzonder groot belang. Wij hadden het dan ook prettig (en niet meer dan logisch) gevonden als NEC vóór plaatsing van haar reactie ruggespraak had gehouden met de HKN en de Supportersvereniging NEC.

Bestuur Supportersvereniging NEC