Justian schreef: ↑wo 22 mar 2023, 10:22
jackkreta schreef: ↑wo 22 mar 2023, 10:18
vak Oost schreef: ↑wo 22 mar 2023, 09:25
jetipo schreef: ↑di 21 mar 2023, 22:14
Bottendaal schreef: ↑di 21 mar 2023, 20:41
Verdomme had ik toch BBB moeten stemmen

Ongelooflijk dat lijstje. Zou het satire zijn?
De bbb is een hol vat. Vanmiddag Henny Verhoeven (van de bbb) over de stikstofdepositie op Nieuws BV gehoord. Tegenover haar Sander Kole, hoofddocent verbonden aan de OU.
De hele bbb-retoriek kwam weer voorbij. Zo doorzichtig en voorspelbaar. Die Verhoeven weet van toeten noch blazen. Gelukkig begreep Kole wel hoe de vork in de steel zit. Overigens heeft die Verhoeven vorig jaar nog journalisten gedreigd via een anoniem account.
Ook bbb:
Caroline v.d.Plas BBB in de Tweede Kamer: "de veehouderij krijgt 0% subsidie'.
Correctie: de kalverhouderij krijgt tot 85%- , de runderhouderij tot 67%-, de varkenshouderij tot 41%-, de pluimveesector tot 15%- subsidie.
De landbouwsector is de meest gesubsidieerde sector in Nederland. Fijn al die levenloze graswoestijnen tbv veevoer voor de vleesproductie waarvan 80% geëxporteerd wordt.
En aan de andere kant van een perspectief, de 4 kabinetten olv Rutte en co die hebben er een flinke puinhoop van gemaakt op meerdere verschillende dossiers en die zijn niet meer serieus te nemen [nieuwe bestuurs cultuur me reet] dan heb je nog die blije eieren die op de
roze linkse wolk vertoeven en hun basisschool ideeen om van NL een internationale opvangkamp te maken voor geluks zoekers van buiten
de EU en daardoor nog meer wrevel opwekken bij Nederlanders die al 15 jaar moeten wachten om in aanmerking te komen voor een dak
boven hun hoofd. Er zijn dus genoeg redenen om de coalitie / oppositie een een keer een flinke draai om de oren te geven.
Vertel er ook even bij welke realistische oplossingen de BBB heeft voor de door jou geschetste problemen.
en andere partijen in de oppositie?
Het is wel een kunstje van de regeringspartijen om voorstellen van de oppositie "onrealistisch" te noemen. Zoals bijvoorbeeld de stikstofwet, daar zou geen enkele ruimte meer voor afwijking zijn maar dat blijkt dan nu opeens niet meer zo heel erg in beton gegoten te zijn.
Het zijn ook de vaste trucjes van de regeringspartijen om de oppositie te betichten van "onrealistische plannen", "geen verantwoordelijkheid nemen", "niet constructief zijn", "langs de zijlijn roepen" etcetc. terwijl dit in sommige gevallen in de praktijk neerkomt op onwil en uitsluiten van bepaalde oppositie door regeringspartijen.
Extreme plannen zoals uit de eu stappen, hoe negatief dat misschien zou uitpakken, het is niet onrealistisch. Het zou een keuze zijn, net zoals het nationaliseren van de zorg en energiesector, het zijn keuzes die je kan maken.
Ook een keer tegen reeds gemaakte afspraken in Europa ingaan is een keuze, je kan ook die confrontatie aangaan. De keuze is dan ga je die confrontatie met de eu aan of niet. De brexit kostte ook miljarden en levert faillissementen op maar ook dat was een keuze.
Ik heb het idee dat de regeringspartijen moeilijk te verdedigen zaken vaak gooien op "afspraken met europa" om zo het niet verdeigbare te kunnen verdedigen.
Of denk aan die van Huffelen die gewoon in Europa tekent voor de digitale identiteit ondanks dat de 2e kamer daar expliciet tegen was. De handtekening staat en straks krijgen we weer allerlei tijdverspillende vragen over dit onderwerp met bij elke vraag het antwoord "tsja, het ligt vast in Europa".
Kortom het is een grote kermis die niet alleen voorbehouden is aan de oppositie.