SUPPORTERSVERENIGING N.E.C.

Terug

De Gelderse derby hoort thuis op het veld!

Afbeelding voor De Gelderse derby hoort thuis op het veld!
18 januari 2012

De Gelderse derby moet nu en in de toekomst op een sportieve manier worden gespeeld. Dat zijn beide Supportersverenigingen van mening. Naar aanleiding van de ongeregeldheden bij NEC-Vitesse van 16 oktober kregen de Supportersverenigingen aanvankelijk te horen dat er geen uitsupporters meer welkom zouden zijn bij de derby. Na veelvuldig overleg met veiligheidscoördinators, supporterscoördinators en clubs hebben beide Supportersverenigingen bereikt dat onder strikte voorwaarden uitsupporters toch de wedstrijden in Arnhem en Nijmegen mogen bezoeken. Hiertoe hebben beide Supportersverenigingen stevige gesprekken gevoerd. De belangrijkste voorwaarde die gesteld is, is dat er zich geen ongeregeldheden in en buiten het stadion mogen voordoen. De consequenties die de clubs hieraan verbinden zijn dan onherroepelijk: het bezoek van de derby door uitsupporters is dan afgelopen. En dat is wat beide Supportersverenigingen niet willen; de derby moet blijven voortbestaan. Met passie en strijd, maar wel op het veld! Door middel van het ophangen van spandoeken, het uitdelen van flyers en publicaties op de verschillende websites willen de Supportersverenigingen duidelijk maken aan alle supporters dat het bezoeken van de derby in gevaar komt bij ongeregeldheden.

De Supportersverenigingen staan nu en in de toekomst open voor ludieke acties rondom de derby, mits deze geen aanleiding geven tot wangedrag. De derby wordt op het voetbalveld gespeeld…. Anders is het afgelopen!


Supportersvereniging NEC
Supportersvereniging Vitesse