SUPPORTERSVERENIGING N.E.C.

Terug

Berichtgeving NEC A1 – Vitesse A1

Afbeelding voor Berichtgeving NEC A1 – Vitesse A1
23 mei 2016

Na het bereiken van de bekerfinale heeft een loting vanuit de KNVB uitgewezen dat NEC de thuisspelende ploeg zou zijn. De reglementen schrijven voor dat de thuisspelende club in samenspraak met politie en gemeente de wedstrijdorganisatie bepaalt. In meerdere vooroverleggen en een gezamenlijk overleg op vrijdag 13 mei met de KNVB, Vitesse en NEC zijn diverse scenario’s doorgesproken. Eén van de mogelijke scenario’s was om de finale te spelen zonder publiek, maar alleen met genodigden. Zowel de KNVB als NEC heeft aangegeven dat voetbal voor iedereen toegankelijk zou moeten zijn. Daarbij komt kijken dat NEC in eigen stad logischerwijs ook altijd voor eigen publiek wil spelen.

Om die reden werd toen niet voor het scenario met alleen genodigden gekozen, maar voor het scenario waarbij publiek van beide clubs welkom is. Echter, vanwege veiligheidsoverwegingen en kennisgeving over mogelijke dreiging vanuit zowel Arnhem als Nijmegen was een verplichte buscombi regeling de enige optie voor Vitesse-publiek om de wedstrijd te bezoeken. NEC wil benadrukken dat een dergelijke regeling voor een A-junioren wedstrijd natuurlijk geen normalisatie is, maar dat ieders veiligheid en de toegankelijkheid van de wedstrijd wat ons betreft voorrang krijgen.

We hopen op een sportieve en mooie voetbalmiddag in het Goffertstadion.